W przeddzień setnych urodzin w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze odbyła się uroczystość uświetniająca ten wspaniały jubileusz.
W akompaniamencie sygnałów łowieckich oraz na tle pokazu multimedialnego przedstawiającego fotografie ilustrujące długie i bogate życie jubilata. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze przedstawił życiorys i dokonania zawodowe głównego bohatera.
On sam usadowiony na tronie, w skupieniu wsłuchiwał się w życzenia, laudacje i słowa listów gratulacyjnych od Premiera RP Donalda Tuska, Ministra Środowiska Macieja Nowickiego, Marszałka Województwa Lubuskiego Krzysztofa Szymańskiego, Wojewody Lubuskiego Heleny Hatka, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Mariana Pigana oraz stowarzyszeń kombatanckich i przyjaciół.
Otrzymał szereg wysokich odznaczeń i wyróżnień, w tym Złoty Kordelas Leśnika Polskiego. O dobrej kondycji i poczuciu humoru jubilata niech świadczą wypowiedziane na gorąco słowa, że „tyle dobrych słów ostatnio usłyszałem na swoim ślubie”, a na pytanie czego mu można jeszcze życzyć, bez wahania odpowiedział – „dużego odyńca”.
W swym wystąpieniu wspomniał, że „przedreptać te 100 lat nie było trudno, bo miałem szczęście w życiu i na swojej drodze spotykałem dużo porządnych ludzi. Dziś mogę powiedzieć szczerze, że przeżyłem cudowne lata w swoim zawodzie” Podczas uroczystości urodzinowych przyjaciele i rodzina odśpiewali jubilatowi tradycyjne „200 lat”.
Po oficjalnych uroczystościach odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli ogólnopolskich i lokalnych mediów. Dyrektor Leszek Banach pytany o jubilata powiedział: „jest to człowiek niezwykle sympatyczny i miły. Dla nas pracowników leśnictwa to człowiek, który jest kopalnią wiedzy o leśnictwie. Myślę, że pokazał nam wszystkim, jak należy przejść przez życie”.
Uroczystość odbyła się w ciepłej życzliwej atmosferze a jako puentę niech posłuży cytat jednego z autorów życzeń „prawdziwi mężczyźni najlepiej wyglądają po setce”.
Po odbyciu zasadniczej służby skierowany do 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich we Lwowie. W sierpniu 1939 zmobilizowany do czynnej służby, jako oficer brał udział w kampanii wrześniowej – za obronę Warszawy odznaczony przez swego dowódcę Krzyżem Walecznych. Od października 1939 do stycznia 1945, jako jeniec wojenny przebywał w oflagu II C w Woldenbergu (obecny Dobiegniew).
Po uwolnieniu, od lipca 1945 administrator lasów i Nadleśniczy w Nadleśnictwie Złoty Potok (obecnie w zasięgu Nadleśnictwa Świebodzin). Pionier administracji leśnej na ziemiach zachodnich. Od roku 1974 przebywa na zasłużonej emeryturze. Pułkownik w stanie spoczynku. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany – m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem „Za udział w wojnie obronnej 1939 r.”, Medalem Rodła i Medalem „Pro Memoria”.
Aktywny myśliwy odznaczony Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej, Złotym Medalem za zasługi dla łowiectwa zielonogórskiego, Medalem Św. Huberta oraz najwyższym odznaczeniem łowieckim – „Złom” oraz „Złotym Kordelasem Leśnika Polskiego”.
—
25 lipca 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński nadał Bolesławowi Kostkiewiczowi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiego leśnictwa.