Festiwal po raz piąty odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-2 sierpnia.
W organizacji imprezy istotną rolę odgrywa Wojewoda Lubuski, który odpowiada między innymi za „…zapobieganie zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożeniom środowiska, bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego, ochrony praw obywatelskich, a także zapobiegania klęskom żywiołowym i innym nadzwyczajnym zagrożeniom oraz zwalczania i usuwania ich skutków”.
W celu zapewnienia sprawnej organizacji przygotowań służb, inspekcji i straży wojewódzkich do zabezpieczenia imprezy, Wojewoda Lubuski przejmuje koordynację działań na szczeblu wojewódzkim. Średnio raz w miesiącu zwoływane są Posiedzenia Zespołu Koordynacyjnego, w skład którego wchodzą służby, straże i inspekcje wojewódzkie, służby i instytucje współpracujące oraz samorządy lokalne.
Tegoroczny Woodstock ma być trochę inna imprezą niż w zeszłym roku. Duży nacisk będzie kładziony na prezentację dokonań artystów z krajów z odległych regionów kulturowych. W tym roku w kręgu zainteresowań organizatorów są Indie i kontynent afrykański. WOŚP chce, by na dużej scenie woodstockowicze mogli obejrzeć ogromne widowiska koncertowe zespołów, prezentujące najciekawsze dokonania w muzyce.
W tym roku na dużej scenie zagrają m. in. Wojtek Waglewski z synami, prezentując materiał z płyty „Męska muzyka”, i zespół Lao Che ze swoim nowym materiałem z płyty „Gospel”. WOŚP zaprosił także grupę Vader, zespół Lipali i DAAB.
Tradycyjnie podczas Przystanku funkcjonować będzie scena folkowa, a także odbędzie się Akademia Sztuk Przepięknych, na którą zaproszenie przyjęli już m.in. Kamil Durczok i Jan Tomaszewski. Nie zabraknie przedsięwzięć charytatywnych.
Uczestnicy festiwalu będą mogli m. in. oddać krew w specjalnie dostosowanych autobusach, będą prowadzone także kampanie przeciwko narkomanii i alkoholizmowi. Fundacja Owsiaka chce także zaprosić wojsko, które miałoby stworzyć swoją wioskę.