![](/images/100x70f/zlotdukatlub.jpg)
W tym samym czasie mija termin przyjmowania kandydatów do Nagrody Honorowej "Złoty Dukat Lubuski", której celem jest promowanie osób i instytucji wspierających lubuską kulturę.
Kandydatury kierować należy do Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Nagrody Kulturalne przyznawane będą w formie pieniężnej, natomiast "Złoty Dukat Lubuski" to nagroda honorowa.
Regulamin:
Zarząd Województwa Lubuskiego, zgodnie z uchwałą Zarządu w sprawie przyznawania dorocznych nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury ustanawia: NAGRODY KULTURALNE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO oraz nagrody honorowe ZŁOTY DUKAT LUBUSKI.
"NAGRODY KULTURALNE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawane są w formie nagród pieniężnych indywidualnych i zespołowych – twórcom, pracownikom i społecznym animatorom kultury oraz zespołom twórczym, zespołom artystycznym, zespołom pracowniczym i grupom społecznych animatorów kultury.
Nagrody honorowe "ZŁOTY DUKAT LUBUSKI" zwane wyróżnieniami, przyznawane są jednostkom organizacyjnym i osobom fizycznym promującym oraz wspierającym finansowo i organizacyjnie działalność kulturalną Województwa Lubuskiego. Wyróżnienie stanowi statuetka i dyplom uznania.
Uprawnionymi do wnioskowania o przyznanie nagród i wyróżnień są:
- Zarząd Województwa Lubuskiego,
- Komisja Kultury, Edukacji i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Lubuskiego,
- Wojewoda Lubuski,
- szkoły wyższe,
- zarządy powiatów, prezydenci i burmistrzowie miast, wójtowie gmin,
- stowarzyszenia i związki twórcze,
- stowarzyszenia społeczno – kulturalne i ich związki,
- organizatorzy instytucji kultury.
Wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień składa się do Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, poprzez kancelarię ogólną Urzędu w terminie do 31 sierpnia 2009 roku.
Wnioski powinny zawierać:
- dane osobowe kandydata (kandydatów) lub nazwę podmiotu,
- dane dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności albo informacje o dokonaniach uzasadniających przyznanie nagrody,
- uzasadnienie wskazujące na wojewódzki charakter osiągnięć.
Wnioski o przyznanie nagród rozpatrywać będzie Kapituła Nagród.
—
Maja Giżycka-Różalska UM
Czytaj również…