W recitalu zatytułowanym "Zanim zaśniesz, pomyśl o mnie" usłyszymy największe przeboje artystki "minionej epoki". To prawdziwa gratka dla miłośników Anny German.
W recitalu zatytułowanym "Zanim zaśniesz, pomyśl o mnie" usłyszymy największe przeboje Anny German. Przepiękne "Tańczące Eurydyki", poetyckie "Zakwitnę różą" i wiele innych. Niezapomniane szlagiery w nowych aranżacjach Bartłomieja Woźniaka i niezwykłej interpretacji Marzeny Nieczuja Urbańskiej.
– Wybierałam piosenki, które jak najdalej odbiegają od tzw. "jedynej słusznej linii" obowiązującej w tamtych latach – mówi Urbańska. Nie będzie więc utworów o miłości do ojczyzny, robotnikach czy nadwiślańskim piachu…
Zanim zaśniesz, pomyśl o mnie – Teatr Lubuski, 24 maja, godz. 19.00
Wykonanie: Marzena NIECZUJA-URBAŃSKA (aktorka gdańskiego Teatru Wybrzeże),
Aranżacje muz.: Bartłomiej Woźniak,
Zespół: Aneta Pajek (akordeon), Aleksandra Sznajdrowicz (harfa), Krzysztof Dudek (saksofon), Małgorzata Kruszyńska (kontrabas).
—
Anna German – piosenkarka i kompozytorka. Wylansowała takie przeboje jak „Człowieczy los”, „Tańczące Eurydyki”, „Bal u Posejdona”, „Zakwitnę różą” czy „Tak pragnę żyć”. Po festiwalu w Opolu w 1964 r., gdzie wykonała piosenkę „Tańczące Eurydyki”, cała Polska mówiła o zjawisku, jakim stała się Anna German. Nagrała w sumie 12 płyt, koncertowała w kraju i za granicą. Pasmo jej sukcesów we Włoszech przerwał tragiczny wypadek samochodowy, który na 3 lata wyeliminował ją z czynnego życia. Nie pokazywała się publicznie, nie występowała, nie śpiewała. Na estradę powróciła w 1970 roku piosenką „Człowieczy los”, za która na KFPP w Opolu w otrzymała nagrodę publiczności. W następnych latach skomponowała 10 pieśni do Oratorium Oświęcimskiego, napisała książkę pt. „Wróć do Sorento” oraz zagrała w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie”. Ostatnie jej recitale odbyły się w Teatrze Żydowskim jesienią 1980 roku. Wtedy nastąpił nawrót choroby. Dwa lata później zmarła w wieku 46 lat.